blog - Çözüm Ortaklarının Yazılım Tedarikçilerinde Araması Gereken 6 Temel Özellik
Çözüm Ortaklarının Yazılım Tedarikçilerinde Araması Gereken 6 Temel Özellik


Eğer işletmenizin temel kuruluş amacı şirketlerin dijitalleşmesinde rol oynayacak katma değerli bir hizmet satıcısı (VAR – Value Added Reseller) olmak ise, iş ortaklığı yapacağınız tedarikçiyi seçerken elbette ürün özellikleri, geçmiş referanslar, marka gücü, pazar potansiyeli gibi temel bazı kriterlere bakarsınız. Ancak bunların yanı sıra uzun yıllar sürebilecek bir iş birliğine adım attığınız tedarikçinin iş ortaklığına yaklaşımı da çok büyük önem taşır.

Workcube olarak iş ortaklarımız ile birlikte her zaman büyük bir aile olma duygusuyla işbirliği yapıyoruz. Bunu yaparken ortaya koyduğumuz temel değerler ve yaklaşımlar iş ortaklarımızın bizimle çalışmayı tercih etme sebeplerinin başında geliyor. Aşağıda sıraladığımız bu temel prensipler ve uygulamaların hepsi de aslında uyumlu ve başarılı bir işbirliği için elzem sayılan evrensel değerler.

1- Ulaşılabilirlik

Pazarlama, satış, proje yönetimi, geliştirim, destek aktiviteleri yazılım tedarikçiniz ile dinamik bir işbirliği içerisinde yürütmeniz gereken aktivitelerdir. İster sorununuz teknik bir konu olsun, isterseniz bir teklif hazırlarken bilgi ihtiyacı içinde olun, aradığınızda yazılım tedarikçinizdeki her kademeden çalışana veya yöneticiye ulaşabilmeniz kritiktir. Çok hiyerarşik, işinizi çözecek veya derdinizi dinleyecek muhatap bulamadığınız, hatta bazı durumlarda sizi isminiz ile değil de partner numaranız ile tanıyan bir yazılım tedarikçisi ile hayatınızı sürdürmek zordur. Workcube’de size eğitim veren eğitimcilerden, kanal yöneticisine, topluluk liderinden destek ekibine herkes size bir email, whatsapp mesajı veya telefon uzaklığındadır.

Sadece merkez ofisle kurduğunuz bağlantı değil, tüm Workcube Topluluğu üyeleri size bir mesaj uzaklığında her türlü soru ve sorununuza çare bulmak için yanı başınızdadır. Duvarlarımız, kapılarımız yoktur.


2- Şeffaflık

Bireysel, kurumsal, sosyal tüm ilişkilerde şeffaflık günümüzün en önemli güven unsurudur. Dürüst ve karşılıklı güvene dayalı bir ilişki ancak bizi bir bütün yapar ve yarattığımız katma değeri büyütür. Workcube olarak şeffaflık en vazgeçilmez değerlerimizden biridir. Bu sebeple iş ortaklığı programımız Workcube “bilgi paylaşıldıkça büyür” ilkesinden hareketle Türkiye’de ve dünyada karşılıklı olarak kurumsal zenginleşme sağlayan, çoğaltan, yetkinleştiren iş ortaklıkları tesis etmek için açık, şeffaf ve net politikalar deklare eder.” sözü ile başlar.  

Fırsat yönetiminden tekliflendirmeye, ürün geliştirmeden proje yönetimine iş ortaklarımızla tam saydamlığın temel alındığı dijital ortamlarda işbirliği yapar, iş yönetir ve iletişim kurarız. Hatta şeffaflığımız bize göre iş ortaklığı programımızın en güvenilir yanıdır.


3- Rekabete değil, işbirliğine dayalı ilişki

Şu hikayeyi çok duyarız, ana yazılım tedarikçisi firma, ortanın üstü veya büyük projelerde iş ortağını sistem dışı bırakarak müşteri ile doğrudan kendisi iş yapmaya koyulur. Ya da aynı tedarikçi ile çalışan diğer iş ortakları bir iş ortağının en büyük rakibi haline gelebilir. Fiyatlar kırılır, marjlar düşer ortaya tatsız bir rekabet çıkar. Workcube’de ise bir iş ortağının yönettiği bir fırsatta ne Workcube’un kendisi ne de bir diğer iş ortağı o iş ortağının rakibi olabilir. Fırsat koruma, iş ortaklığı programımızın en temel unsurlarından biridir. İş ortaklığı programımız, iş ortaklarımızın birbirine rakip değil bir diğerinin tamamlayıcı parçası olmasını sağlayacak işleyişe, net kurallara ve paylaşım kriterlerine sahiptir. Bir önceki bölümde bahsettiğimiz şeffaflık anlayışı, iş birliğine dayalı iş ortamımızın en büyük garantisidir. Tüm iş ortakları proje bazlı olarak diğerinin iş gücü, hizmet sağlayıcısı veya bilgi kaynağı olabilir.

Workcube topluluğunda yer alan tüm üyeler de Workcube’un bu en temel anlayışı çerçevesinde ekosistemde yerini alır. Birbirini yok eden değil birbirini çoğaltan ve yetkinleştiren ve tam anlamıyla yaşayan bir ekosistemimiz vardır.

Ortak değer üretilir, kurallar çerçevesinde paylaşılır, herkes kazanır ve kimse kimsenin kazancına göz dikmez.


4- Bilgiyi Paylaşma

Workcube kendi intranetine aldığı iş ortaklarıyla geçmişten bu güne elde ettiği tüm birikimi, bilgiyi, belgeyi paylaşır. Workcube’de ortak değere katkı sunacak hiçbir bilgi saklanmaz paylaşılır. İş ortakları yönetimi ihtiyaç duyduğunuz bilgiye veya kişiye ulaşma konusunda sizi sürekli destekler.

Satış, pazarlama, proje yönetimi için gerekli tüm temel şablonlar, bilgiler, kurallar, sözleşme fomatları, sunumlar, tasarımlar, güncel kampanyalar intranetimizdeki dijital varlıklarda anında ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz şekilde saklanır. Intranetteki forum, ajanda, fırsat yönetimi, proje yönetimi, call center, taze içerikler, dijital varlık modülleri Workcube projelerinizin satıştan desteğe her aşamasını yönetebilmeniz, diğer iş ortakları ile ortak fırsat, proje ve geliştirim faaliyetleriniz için kullanımınıza açıktır. Ayrıca Whatsapp grupları, GIT ortamı gibi farklı dijital platformlar iş ortaklarının birbirleriyle sürekli bilgi paylaşımında bulunmasını, ortak geliştirim yapmasını destekler.

Ayrıca düzenli gerçekleştirdiğimiz eğitimler, seminerler, workshoplar ile tüm iş ortaklarının sadece Workcube ile ilgili değil satıştan hızlı okumaya, girişimciliğin temellerinden yapay zekaya pek çok konuda gelişimine katkı sağlarız. İş ortakları deneyim ve uzmanlıkları ölçüsünde sahip oldukları bilgiyi ekosistemin tüm oyuncuları ile etkinlikler, makaleler, videolar üzerinden paylaşır.

Workcube Topluluğu bilgi paylaşıldıkça çoğalır prensibi ile hareket eder.


5- Etik Değerlere Önem Verme

Workcube topluluğu üyeleri belli etik değerler etrafında işbirliği ve iş yaparlar. Workcube’un kendisi ve tüm Workcube Topluluğu üyeleri topluluğun ve toplumun menfaatleri ile kendi menfaatlerini dengeleyen paylaşımcılığı benimser. Paylaşımcılığın, adaletin ve sürdürülebilirliğin teminatı olduğuna inanırız. Workcube iş yaşamını ehlileştirmek amacıyla tabiatla uyumlu bir ilerleme anlayışı benimsemiştir. Workcube’ün tek amacı para kazanmak değildir. Üretilen değer toplumla paylaşılmalı ve insanlık adına iyi işler yapan örnek bir topluluk olunmalıdır. Etik değerlerimizi ş ortaklığı programımızda tüm detaylarıyla anlatılır ve ekosistemin bu değerler etrafında işlemesi sağlanır.  

Etik değerlere aykırı davranışlara müsaade edilmez, Workcube topluluğu, Etik Kurulu üzerinden kendi kendini denetleyen bir yapı ile hareket eder.


6- Vizyon

Bir yazılım tedarikçisiyle işbirliği yaptığınızda işinizin geleceği büyük ölçüde işbirliği yaptığınız yazılım tedarikçisinin vizyonu ve geleceği ile ilişkilidir. İşbirliği yaptığınız yaızlım tedairkçisinin sizi ileri teknolojiye, geleceğe, daha geniş coğrafyalara, pazarlara taşıyacak bir vizyona sahip olması önemlidir. Türkiye’nin ilk %100 Web tabanlı (cloud tabanlı) kurumsal iş çözümü olan Workcube ilk günden bu yana işletme bir bütündür ve tek bir yazılımla yönetilebilir vizyonu ile geliştirildi.Workcube 16 yıldır ERP’nin tanımını değiştirdi.

Workcube üzerinde iş yapan iş ortaklarımız sadece ERP veya CRM çözümü satmıyorlar, müşterilerinin ihtiyacına uygun tüm ERP, CRM, İK, Proje Yönetimi, Fiziki Varlık Yönetimi, B2B, B2C, Eğitim Yönetim Sistemi, İçerik Yönetimi, Dijital Arşiv v.b. fonksiyonları Workcube’un içerisinde birbiriyle tamamen konsolide ve bütünleşik biçimde müşterilerine sunabiliyorlar.

Workcube hem teknolojisi, hem fonksiyonel derinliği hem de iş yönetimi uygulamaları ile her zaman rakiplerinin önünde oldu, olmaya devam ediyor. İş ortaklığı programımız, yetenek geliştirme programlarımız pazardaki diğer firmalara örnek model oluşturdu. Şu anda Workcube’un gelecek vizyonunu yapay zekadan sanal gerçekliğe dijital dönüşümün tüm kavramları ve bileşenleri şekillendiriyor.

Girişimci geliştirme programı, Workcube Add-On ve Dikey Çözüm Sahipliği gibi farklı uygulamaları ile Workcube, ekosistemine dahil ettiği tüm iş ortaklarının da kendi kişisel veya kurumsal vizyonlarını oluşturmalarında, işlerini global ölçeğe taşıyacak iş planları ile hareket etmelerinde birebir rol alıyor.      

Hedefimiz her zaman en son teknolojiye sahip yenilikçi ürünümüz, özgün metodolojilerimiz ve dijital dönüşümün her aşamasında bilgi tecrübe ve uzmanlık sahibi topluluk üyelerimiz ile tüm dünyada müşterilerimizin dijital dönüşümünü tek elden gerçekleştirmek.

6,8 Trilyon Dolar'lık büyüklük öngörülerinin* yapıldığı Dijital dönüşüm pazarında iş ortaklarımızla birlikte üretiyor, kazanıyor, paylaşıyoruz.

* Kaynak:IDC

Workcube İş Ortaklığı Programı hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için lütfen tıklayın. Sizinle tanışmaktan memnuniyet duyacağız. 


22 Nisan 2019

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.