blog - Let's Talk Şubat konuğu; Mehmet Taşhanlıgil
Let's Talk Şubat konuğu; Mehmet Taşhanlıgil


Her ay Catalyst Hub'da düzenlenen Let's Talk etkinliğinin Şubat ayı konuğu Workcube Topluluk Üyelerinden Mehmet Taşhanlıgil idi.

Mehmet Taşhanlıgil öğrenciyken Amerika'da geliştirdiği konsept ile ilk girişimini kurdu ve bir buçuk yılda kuruluş sermayesinin on katına satarak ilk sermayesini elde etti.

Zihin haritalarının mucidi, Dünya Hafıza Şampiyonasının kurucusu Tony Buzan'dan eğitim ve sertifika alan ilk Türk eğitmen oldu. 

Mehmet Taşhanlıgil yine Workcube Topluluk üyesi Ömür Camcı ile birlikte  5. sınıftan üniversite mezunlarına kadar öğrencilerin okuma ve anlama becerilerini geliştirmeye odaklanan hızlı okuma ve anlama uygulaması Speedymemo'yu geliştirdi. Bir bulut uygulaması olan Speedymemo bugüne kadar 100.000'den fazla öğrencinin hızlı okuma ve anlama konusunda eğitilmesini ve sertifkalandırılmasını sağladı.  

"0'dan 1'e girişimcilik", "iknanın güleryüzü" konu başlıkları altında gerçekleşen etkinlikte Taşhanlıgil, kişisel ve kurumsal iletişimin püf noktalarını, karşınızdaki kişiyle bağ kurmakla başlayıp iknaya giden satış ve iletişim sürecini anlattı. 

Etkinlikte Kendi girişimcilik serüvenini hem eğlenceli hem de düşündürücü yönleriyle dile getiren Taşhanlıgil seminerde dinleyicilere kendi hayatlarında uygulamaya alabilecekleri iletişim ve ilişki yönetimine dair pek çok pratik yöntem de aktardı. 

Keyifli bir sohbet tadında gerçekleşen etkinliğin bitiminde katılımcılar ile birlikte toplu fotoğraf çekildi.

Catalyst Hub bünyesinde verilen eğitimler ve yaklaşan etkinlikler hakkında bilgi almak için tıklayın. 


11 Şubat 2019

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.