blog - Workcube İş Ortağı Olmanız İçin 10 Gerçekçi Neden?
Workcube İş Ortağı Olmanız İçin 10 Gerçekçi Neden?


Workcube ile müşterilerinize daha iyisini sunabilmeniz, yeni gelirler üretmeniz ve her daim müşterinizi memnun etmeniz mümkün. İşte 10 başlıkta Workcube'un neden siz ve müşterileriniz için en doğru çözüm olduğunun cevabı. 

İş ortaklığı programımız hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz. Bize bir not bırakmanız yeterli sizinle tanışmaktan büyük memnuniyet duyacağız. 

workcube-erp-crm-hr-is-ortakligi

1- En derinlikli gerçek cloud/web tabanlı çözümü müşterilerinize sunarsınız.

Workcube doğuştan web tabanlı geliştirildi ve cloud üzerinde kullanıma uygun tasarlanmış bir ürün olarak pazara sunuldu. 16 yıldır binlerce işletme tarafından başarıyla kullanıldı kullanılıyor. Daha ilk günden bir işletmenin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere uçtan uca bir kurumsal iş çözümü olarak tasarlanan Workcube’ün üretimden proje yönetimine, muhasebeden CRM’e tüm modülleri geçen 16 yıl içerisinde çok büyük bir derinlik ve fonksiyonel zenginlik kazanmaya devam etti.

Günümüzde ise kurumsal iş yazılımı pazarında iki temel ayrım (daha doğrusu sorun) var. Yıllar önce geliştirilmiş, fonksiyonları derin, uzmanlığını kanıtlamış güvenilir uygulamalar cloud veya internet teknolojileriyle tamamen uyumsuz ve dönüşmeye çalışıyor. İnterneti, cloud’u kendine temel teknoloji seçmiş son dönemde geliştirilen irili ufaklı iş çözümleri ise fonksiyonel olarak yetersiz, güvenilirliği kanıtlanmamış ve best practise’lerden yoksun durumda.  

Hem teknoloji hem de fonksiyonel derinlik hem de best practice uygulamaları açısından baktığınızda Workcube dünyada bulabileceğiniz en geniş kapsamlı, en güvenilir ve en yaygın kullanılan birkaç web tabanlı iş yazılım çözümünden biri.


2 - Pazarın aradığı nitelikte bir çözüm satmaya başlarsınız. 

Müşteriler artık yazılım değil açık ve Webe uyumlu platformlar istiyor. Araştırmalara göre Yeni bir ERP sistemi değerlendiren işletmelerin ise %50’si web/cloud tabanlı ERP düşündüğünü belirtiyor.

Müşteriler artık kapalı içe dönük yazılımlar değil internet üzerindeki her uygulamaya her cihaza veri alıp gönderebilen, açık kaynak platformlarla uyumlu çalışabilen, kolay özelleştirilen, kolay geliştirilen, kolay entegre olan çözümlerin peşinde. Kimse kendi geleceğini kullandığı yazılımın geleceğine kilitlemek istemiyor. Haklılar da.

Workcube ilk günden beri kendini bir yazılımdan çok bir platform olarak konumlandırıyor. Açık kaynak kodlu, web servisleriyle tüm dünyayla entegre olabilen, üzerinde sınırsız sayıda portal, web sitesi oluşturulabilen bir platform. Özünde kendisi de bir web sitesi aslında. Müşterinin ihtiyacına göre modülleri, menüleri, sayfa yapısı hızla şekillenen bir çözüm.  Biz ona lego gibi yazılım diyoruz.


3 - Her sektörde proje yapabilirsiniz

Sivil toplum kuruluşundan kimyaya, güvenlikten mobilyaya Workcube şu ana kadar 35’in üstünde ana ve alt sektörde uygulama örneklerine, başarı hikayelerine sahip. Dikeyleşmiş çözümlerimiz olsa da Workcube yatay bir çözüm ve size her sektörde firmayla iş yapma şansı veriyor.


4 - Küçük, orta ve büyük işletmelere aynı anda hitap edebilirsiniz

Yeni yeni çıkan cloud tabanlı spesifik iş çözümleri veya ticari yazılım olarak adlandırılan çözümler dar foksiyonları ile daha çok küçük işletmeleri hedeflerken, global ERP devleri yüksek lisanslama fiyatları ve zorlu implementasyon süreçleri ile ister istemez halen büyük işletmelerin peşinde koşmak zorunda kalıyor. Ekonominin can damarı orta boy iletmelerin olduğu segment ise bu yazılımlar tarafından penetre edilemiyor. Küçük çözümler fonksiyonel yetersizlikleri, global dev erp üreticileri ise yüksek lisans ve toplam sahip olma maliyetleri sebebiyle orta segmente uygun bir çözüm ortaya koyamıyor. Ve burada işletmesinin bütününü tek bir yazılımla yönetmeye ihtiyaç duyarken yazılıma milyon dolar seviyelerinde bedeller ödemek istemeyen ve sizi bekleyen çok büyük bir kitle var.

Diğer yandan her ne kadar orta boy işletmeler hedef pazar olarak Workcube’un radarında olsa da 2 kullanıcısı olan veya 1000 con-current kullanıcıya sahip farklı büyüklülerde Workcube kullanıcısı işletme mevcut. Çünkü Workcube olarak en iddialı olduğumuz konulardan biri de ölçeklenebilirlik. Bu konuda verebileceğimiz örnek çok. 5-10 kullanıcı ile Workcube kullanmaya başlayıp zaman içerisinde 600 eş zamanlı kullanıcıya çıkmış veya 1500 abone müşterisi ile Workcube kullanmaya başlayıp şu anda üç yüz binden fazla abonesini Workcube üzerinde yönetebilen müşterilerimiz var mesela.

Küçük, orta veya büyük hangi büyüklükte olursa olsun Workcube tüm segmentteki işletmelere bugün ve yarın hitap edebilir durumda.


5 - ERP, CRM, HR veya bir başkası, her ihtiyaca cevap verebilirsiniz

Workcube tek başına bir ERP veya CRM veya Proje yönetimi çözümü değil. Bunların hepsi Workcube’un alt kümeleri. Temel değer önermemiz bu bütünlükten ve entegre çalışma fikrinden gelse de Workcube’un sadece İK çözümünü veya CRM’ini veya proje yönetimini kullanan müşterilerimiz de var. Bu sayede Workcube satmaya başladığınızda ihtiyacı sadece CRM olan, sadece İK olan veya sadece proje yönetimi yazılımı isteyen müşteri adaylarına da cevap verebilir hale gelirsiniz. Zaman geçtiğinde örneğin müşteriniz e-ticarete girerse yine Workcube üzerinde başka hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadan dilediği şekilde E-Ticaret sitesi kurup kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Workcube Catalyst Ürün Ailesini Buradan İnceleyebilirsiniz


6 - Esnek lisanslama modelleri ile her bütçeye hitap edebilirsiniz

Workcube aynı ürün için hem cloud hem de on-premise lisanslama seçeneklerini birarada sunabilen dünyadaki birkaç çözümden biridir. Sunucu bazlı, kullanıcı bazlı, abonelik bazlı lisanslama modellerimiz her bütçeden her büyüklükten işletmeye hitap edebilmenizi sağlar.


7- Sizinle rekabet etmeyen bir yazılım tedarikçisi ile çalışırsınız

Workcube’un tüm ürün ve yenileme lisansları ve Workcube çözümleri etrafında sunulan tüm danışmanlık, proje yönetimi, geliştirim, destek ve eğitim hizmetleri Workcube iş ortakları aracılığıyla pazara sunulur. Workcube sizinle rekabet etmez. Merkeze gelen küçük büyük tüm talepler  (leadler),  deneyim, bilgi ve uzmanlıklarına göre adil bir şekilde doğrudan kanal üyelerine aktarılır.

Kuralları oturmuş iş ortaklığı programımız iş ortaklarının birbirinin rakibi değil tamamlayıcı unsuru olmasını sağlar. Fırsat koruma programımız sayesinde hiçbir iş ortağı doğrudan sizin rakibiniz olmaz. Aynı müşteriye aynı anda birden fazla iş ortağı tarafından farklı teklifler asla verilmez.


8 - Rekabete değil işbirliğine dayalı Workcube topuluğunun gücünü arkanıza alırsınız

Workcube topluluk anlayışı ile çalışır. İş ortaklığı programımızın temelinde işbirliği yaklaşımı yatar. Workcube topluluğunda Workcube çözümlerinin implementasyonu, geliştirilmesi, desteklenmesi konularında uzmanlaşmış iş ortaklarımızın yanı sıra Yönetim Danışmanı, Mali Müşavir, Dijital Pazarlama Uzmanı, İK Danışmanı, sektör uzmanları, IOT üreticileri gibi çok farklı disiplinlerde faaliyet gösteren kişiler ve kurumlar bulunur. Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda satış sürecinden başlayarak tüm aşamalarda görev alacak karma proje takımları oluşturabilir, işletmeniz küçük olsa da dev kadrolarla çok büyük projelere talip olabilirsiniz. Biz buna kooperatifçi yaklaşım diyoruz.

İşbirliğinin temel kuralları ve matematiği iş ortaklığı programımızda çok net tanımlanmıştır. Kimse kimseye haksızlık yapmaz, kimse kimsenin kazancına rakip olmaz. Aynı müşteriye ortak satış yapan, ortak hizmet üreten birden fazla iş ortağının, topluluk üyesinin bir arada yürüttüğü onlarca başarılı proje örneğimiz var. Bu anlayış dünyada ilktir ve başka bir örneği en azından yazılım sektöründe yoktur. İlk bakışta anlaması ve inanması zor gözükse de Workcube topluluğu gerçek bir ailedir ve herkes birbiriyle iş yapar, ortak kazanç üretir. Workcube topluluğunun büyüklüğü ve gücü sizin kendi kurumunuzun gücüne dönüşür. Workcube işbirliği ve iletişimi destekleyen dijital ortamı ve iş ortaklarının fiziki ortamda biraraya gelip çalışabilecekleri Catlyst HUB ortak çalışma ofisinin tüm imkanlarını iş ortaklarına sunar.


9 - Kendi telifli ürünlerinizi yaratırsınız

İş ortaklarına sunduğu cömert lisans marjları ve %100 hizmet geliri elde etme avantajlarının yanı sıra Workcube, iş ortaklarının Workcube üzerinde kendi fonksiyonel veya dikey çözümlerini üretmelerini teşvik eder. Bunun için gerekli açık kaynak kodu, geliştirim eğitim ve yöntemleri, WorkDev platformu, ortak kod geliştirim ve yönetim ortamı, versiyon kontrol mekanizması v.b. tüm gerekli altyapı hazırdır. Şu ana kadar mobil saha servis uygulamasından, mobilya çözümüne, add-on ürünler, app’ler, tamamlayıcı fonksiyonlar, dikey çözümler geliştiren pek çok iş ortağımız oldu. Tüm bu ek ürünler Workcube pazaryerinde müşterilerimize ve diğer iş ortaklarımıza tanıtılır.

Siz bir çözüm geliştirdiğinizde tüm Workcube iş ortaklığı ekosistemi de artık sizin ürününüzün birer satıcısı uygulayıcısı haline gelir. Hem telifli bir ürüne hem de bir satış kanalına aynı anda sahip olursunuz.


10 - Workcube’u kolay öğrenir, kolay satar, uygular veya geliştirirsiniz

Workcube en kolay implemente edilebilen kurumsal iş çözümü olma yolunda hızla ilerliyor. Hem müşteri hem de iş ortaklığı kanalımızda kullanması, uygulanması, implemente edilmesi ve özelleştirilmesi oldukça kolay. Ürün içerisindeki güçlü özelleştirme araçları, parametrik yapısı, kolay öğrenilen temel işleyiş mantığı sizin ve ekibinizin çok hızlı şekilde Workcube’u öğrenmesine katkı sağlar. 

Workcube, iş ortaklarının hızlıca Workcube çözümlerinin satışında, implementasyonunda veya geliştiriminde rol almalarını sağlamak üzere düzenli sertifika eğitimleri düzenler. Online ortamda bulunan ve her geçen gün daha da genişleyen yazılı, görüntülü eğitim içerikleri de iş ortaklarının kullanımına sunulur.

Sertifikalarını tamamlayan iş ortaklarıyla lead paylaşımı yapılır. Sertifikasyon ve online eğitimlerin yanısıra Workcube’de ekosisteme yeni katılan bir iş ortağının Workcube’u çok iyi bilen, pre-sales ve danışmanlık konularında yetkin bir diğer iş ortağı ile birlikte hareket etmesi sağlanır. Merkez ofis bu konuda yeni iş ortağına önerilerde bulunur. Bu sayede elinde Workcube satışı yapabileceği bir fırsatı olan yeni iş ortağı kendi ekiplerinin eğitim süreçlerini bitirmesini beklemeden kendisiyle bir araya getirilen diğer iş ortağının işbirliğiyle satış sürecini başlatabilir. Daha ilk günden hem Workcube üzerinden kazanç elde etmeye hem de Workcube’u öğrenilebileceği en iyi ortamda, gerçek bir proje ortamında ve birebir mentorluk ve destek alarak öğrenmeye başlar.

Elbette her şeyi buraya yazamadık. Pazarlama desteklerinden, multi-level gelir modeline, İş ortaklığı programımızın sunduğu daha pek çok farklı avantajlar var. Bu güçlü ailenin bir parçası olmak, tüm detayları daha yakından öğrenmek isterseniz linkteki formu doldurarak bize bir not bırakabilirsiniz. Sizi derhal aramaktan memnuniyet duyarız. 

WORKCUBE VE EKOSİSTEMİNDE YER ALAN TÜM PAYDAŞLARI, İŞİN, KAZANCIN VE BİLGİNİN ANCAK PAYLAŞARAK ÇOAĞALACAĞINA VE ANCAK BİR ARADA OLDUĞUMUZDA GERÇEKTEN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZA İNANIR.


30 Ağustos 2018

Satın almak istiyorum!

Not bırakın, sizi arayalım.

Uzman birine ihtiyacım var!

Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.

Öğrenmek istiyorum!

Workcube eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.

Yardıma ihtiyacım var!

Destek çağrısı yap.